CV


 

dana bezděková

“Na svůj šperk stále ještě čekám… Když jsem před lety tuto větu veřejně pronesla, můj tehdy asi pětiletý syn se postaral o nápravu. Daroval mi přívěsek.

 

Šperk pro mě není doplňkem, ale vyjádřením vnitřního obsahu věcí a osobnosti. Není snadné darovat šperk, protože není snadné darovat podstatu…”

 


 

o autorce

Dana Bezděková je stálicí na české šperkařské scéně. Věnuje se zejména scénickému a ateliérovému šperku, v posledních letech také originálním a příjemně nositelným kolekcím. Čisté geometrické linky, oživené výrazným barevným detailem, a mechanická hravost jsou hlavními znaky autorčiny tvorby.

 

 


 

o tvorbě

Promyšlená konstrukce šperků s hybnými částmi umožňuje pohyb a variabilitu celku, nebo jeho detailu.

 

Známá designérka má i svou poetickou polohu. Do vzácných kovů otiskuje struktury nalezených předmětů. Vznikají tak zcela originální šperky, jejichž jemný reliéf působí dojmem nejasné vzpomínky, letmého ohlédnutí za včerejším dnem.

 


ARCHIV
 

 

o technikách a materiálech

Dana Bezděková pracuje s tradičními zlatnickými technikami a používá klasické materiály - zlato, stříbro a drahé kameny. Současně ale experimentuje s moderními technikami i materiály, jako jsou nerez, corian, 3D tisk.

 

Autorské šperky z nových i starších kolekcí je možné zakoupit v e-shopu nebo ve vybraných pražských galeriích.